1. Kietas ir elastingas.
Netrupa, neskilinėja, galima kalti vinis, kabinti lentynas. Tinkas yra kietas ir elastingesnis, netrupa ir nebyra net kai į sieną arba lubas reikia įkalti vinį. Mišinį sumaišius su vandeniu prasideda kristalizacijos reakcija, kurios metu sunaudojama dalis skiedinyje esančio vandens. Kietėdamas mišinys nepraranda tūrio, beveik neslūgsta ir netrūkinėja. Tokiu tinku galima tinkuoti storesniu sluoksniu nei tinkuojant kalkių-cemento ar cemento tinko mišiniais. Tinkuojant sieną su kalkių-cemento ar cemento tinku, smulkių įtrūkimų išvengti nepavyksta.
2. Universalus.
Tinka rūsio, vonios, virtuvės koridorių, sporto salių įrengimui KNAUF gamina daugybę skirtingiems vartotojo poreikiams tinkamų gipsinio tinko rūšių: kietus ir atsparius smūgiams, grublėtus, palengvintus, skirtus priešgaisrinėms sistemom arba sienose ir lubose įrengtoms potinkinėms šildymo ar vėsinimo sistemoms tinkuoti. KNAUF gipsiniu tinku galima tinkuoti visas vidaus patalpas, taip pat ir vonios kambarį, virtuvę, palėpę ar rūsį, intensyviai naudojamas patalpas, pvz., klases, koridorius ar sporto sales. Gipsiniu tinku galima tinkuoti visus stabilius vidaus patalpų paviršius, polistireninio putplasčio statybinius blokelius ar plienines konstrukcijas.
3. Ekonomiškas.
Medžiagos ir darbo laiko sąnaudos beveik perpus mažesnės lyginant su kalkių-cemento mišiniais Gipsinio tinko sąnaudos, lyginant su kalkių ir cemento mišiniais, yra beveik perpus mažesnės. Lygų ir glotnų paviršių gipsiniu tinku galima paruošti jo net papildomai neglaistant – ta pačia medžiaga paviršius ir užtinkuojamas, ir nuglaistomas. Jei sienos bus klijuojamos tapetais, tokio paviršiaus paruošimo visiškai pakanka, o jei sienos bus dažomos itin glotnaus paviršiaus reikalaujančiais dažais, medžiagos ir darbo laiko sąnaudos bus kur kas mažesnės, nei ant kalkių-cemento tinko.
4. Patikimas.
Patikimai sukimba su visais paviršiais. Lyginant su kalkių, kalkių-cemento ir cemento tinku, gipsinio tinko sluoksnis yra dvigubai lengvesnis, todėl patikimiau sukimba, gerai laikosi, neatsisluoksniuoja ir neatšoka nuo bet kokių paviršių: sienų, lubų ar net patalpų rekonstrukcijos metu seno tinko likučiais užteršto mūro.
5. Greitai džiūsta.
Maždaug po 10 – 14 dienų galima daryti tolimesnę apdailą. Gipsinis tinkas greitai džiūsta – maždaug po 10 – 14 dienų (priklauso nuo patalpų temperatūros, drėgmės ir vėdinimo) sienas jau galima dažyti arba klijuoti tapetais. Kad būtų dar greičiau, darbus galima atlikti mechanizuotu būdu.
6. Mažas šiluminis laidumas.
Padeda kurti namų jaukumą. Gipsinis tinkas yra mažiau laidus šilumai. Prilietus ranka toks paviršius ne taip greitai atima iš kūno šilumą, todėl susidaro įspūdis, kad paviršius šiltas, jį malonu liesti.
7. Atsparus degimui.
Nuo karščio išskiria vandenį ir sudaro ugnį stabdančią garų uždangą. Gipsiniame tinke esančiuose gipso kristaluose vanduo kilus gaisrui išsiskiria ir gesina gaisro energiją, „vėsina tinko paviršių“, todėl ugnies poveikis gipsiniam tinkui padaro mažesnę žalą. Dažnai po gaisro gipsinis tinkas neatšoka nuo paviršiaus, išlieka pakankamai stabilus.
8. Reguliuoja patalpų mikroklimatą.
Kai reikia, sugeria ir sulaiko drėgmę ar ją išskiria. Perteklinę oro drėgmę, kuri susidaro kvėpuojant, prausiantis duše, gaminant maistą, skalbiant, gipsas sugeria, o kai oras patalpoje išsausėja – išskiria ją atgal, natūraliai reguliuodamas patalpų mikroklimatą.